systemy pompowe

Zamierzam na działce zainstalowac zbiornik na wodę najprawdopodobniej jakiś betonowy, który będzie zbierał wodę z rynien. Mam pytanie czy przed zbiornikiem powinienem zrobić studzienkę, która zbierała by zanieczyszczenia z rynien? Co zrobić w przypadku gdy woda przebierze? Też nad takim zbiornikiem sie zastanawiamy.
Filtr napewno będzie potrzebny przed zbiornikiem by nie dostawały się liście, nasiona i takie tam.
Zrobić u góry rurę przelewową i podłączyć do kanalizy lub systemu skrzynek chłonnych, rowu albo tym podobnych. nie licz na trzy osoby bo może się okazać że i 100 literek ci potrzeba policz sobie szczytowe zapotrzebowanie wody na 10 minut przy 45 stopniach, pokrótce zobacz ile i jakie pkt. poboru mogą być jednocześnie wykorzystywane i będziesz w ogródku a zastosowanie termostatycznego zaworu do ciepłej wody pozwoli ci skrócić pobór wody o 30%. Potrzebuję zbiornik na wodę pitną o objętości 6m3. Mój pomysł jest taki aby kupić szambo betonowe i od środka pokryć je szlamem hydroizolacyjnym dopuszczonym do kontaktu z wodą pitną. Posiadam systewm pompow do wody deszczowej własną koparkę ale maksymalna głębokość na jaką mogę kopać to 3m. Zbiornik z tworzywa jest kilkukrotnie droższy, a kręgi betonowe te o średnicy 1 metra są tanie ale wykop musi być strasznie głęboki a szerokie np 1,5 metra są już drogie.
Ja robiłem instalację na hotel 11 łazienek każda prysznic i umywalka + kuchnia na 200 litrach zasobniku z nierdzewki + ten zawór i nigdy nie brakło jak masz odpowiednią technologię i moc kotła to nic ci nie braknie. Nie mogłam odszukać wątku o polecanych zbiornikach na ciepła wodę. Bardzo proszę o podanie linków lub odpowiedz.
Piec na eko groszek R-Eco. Domownicy 2 dorosłych i 2 dzieci.
Do czego chcesz tą wodę używać?